Dzieci ze Szczecinka z wizytą u nas.

W dniach 23 – 25 września gościliśmy wycieczkę uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku. Przyjazd dzieci do naszej szkoły był dla nich nagrodą za zajęcie II miejsca w konkursie na spot filmowy „Pożar w szkole – znam zasady bezpiecznej ewakuacji”.

W pierwszym dniu wizyty, która zaczęła się od spotkania z Komendantem SP PSP, nasi goście mieli okazję obserwować na poligonie szkolnym m.in. pokaz gaszenia pożaru samochodu, Bleve, praktycznego zastosowania ubrań żaroodpornych. Po tych atrakcjach, wszyscy pojechali do Ośrodka Szkoleniowego w Tylnej Górze, by zakończyć dzień przy ognisku.

W drugim dniu zorganizowaliśmy wyjazd do Centrum Ochrony Przeciwpożarowej dla Dzieci i Młodzieży w Grudziądzu, gdzie podczas zwiedzania można było zobaczyć i dowiedzieć się o wielu ciekawych rzeczach. Z Grudziądza, wycieczka udała się do Ośrodka Szkolenia KW PSP w Toruniu w Łubiance. O godzinie 14.00. dzieci spotkały się z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu, st. bryg. S. Herbowskim, po czym udały się do Żywego Muzeum Piernika w Toruniu.

Trzeci dzień pobytu wycieczki rozpoczął się od wizyty w JRG 1 w Bydgoszczy, następnie miało miejsce zwiedzanie miasta, wyjazd do Eksplozeum DAG Bydgoszcz i około godziny 17.00. nastąpiło pożegnanie.